Dřevařský ústav_titulka příručky Jak správné sušit řezivo

Novinka: Příručka pro správné skladování řeziva pro přirozené sušení

Doprava a skladování řeziva má svá pravidla. Dřevo je přírodní materiál a stále se přizpůsobuje podmínkám, ve kterých se nachází. Má na něj vliv vlhkost, teplota, slunce, umístění, proudění vzduchu a také způsob jeho uskladnění.

Dřevařský ústav nyní přichází s novou příručkou Jak správně uskladnit pilařské výrobky pro přirozené sušení?

V této publikaci odborníci srozumitelně sumarizují potřeby a požadavky pro správné skladování řeziva. Poukazují na základní principy jeho uskladnění, nakládání se dřevem, transportu a také na hlavní rizika.

Příručka je určena pro zpracovatele kulatiny, obchodníky a také všechny další řemeslníky, stavitele, nábytkáře a kutily.

Cena je 350 Kč vč. DPH.

Publikace obsahuje 11 kapitol a 25 obrázků pro jednodušší pochopení problematiky. Náhled a obsah příručky je k dispozici níže. Příručka je distribuována adresně ve formě e-booku (ve formátu PDF).

Jak příručku získáte?

Zaregistrujte se ve formuláři. Následně vám bude zaslána zálohová faktura a po jejím uhrazení obdržíte e-mailem daňový doklad a PDF dokument.

Registrační formulář:

    Náhled na obsah a úvodní pojednání je zde:

    Společnost pro technologie ochrany památek_logo

    Seminář STOP: 30 let péče o památky

    Společnost pro technologie ochrany památek (STOP) pořádá výroční seminář s tématem „30 let zkušeností s péčí o památky“. Na semináři se bude probírat vývoj diskurzu mezi vědci, technology, projektanty a pracovníky památkové péče v uplynulých třech desítkách let.

    V odborném programu vystoupí náš kolega Marek Polášek s přednáškou: „Historická dřevěná okna a podlahy – světlé zítřky již na obzoru?“

    Kdy: čtvrtek 14. listopadu 2024, 10:00–17:30

    Kde: prezenčně Přednášková aula domu ABF, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské nám. 833/31 (v průchodu), Praha 1

    Seminář je určen pracovníkům památkových ústavů, státní správy a územních samospráv, správcům památkových objektů, restaurátorům a konzervátorům, architektům a projektantům, studentům a učitelům odborných škol a dalším zájemcům o ochranu památek.

    Program a přihlášku najdete na webu pořadatele.

    Cenu Dřevařského ústavu získala obec se soběstačným renesančním zámkem

    Přes 500 starostů se sešlo ve dnech 10. a 11.10. 2024 na celostátní konferenci Sdružení místních samospráv ve Valticích. Za přítomnosti prezidenta ČR Petra Pavla, nového ministra průmyslu a obchodu Lukáše Vlčka a dalších výjimečných osobností, se probírala témata důležitá pro život každého občana ve středně velké i malé obci.

    Součástí akce bylo předání cen v soutěži Obec 2030, do které se přihlásilo téměř 40 realizací. Čtvrtý ročník byl zaměřen na projekty v oblasti energetiky a ochrany životního prostředí, do jehož finále postoupilo 13 obcí.

    Cenu Dřevařského ústavu, kontrolu dřevěného krovu objektu ve správě obce (například krovu školy, kostela, kaple, úřadu…), předala paní ředitelka Beránková starostovi městysu Litultovice, Janu Birgusovi.

    Gratulujeme!

    Starosta do soutěže přihlásil projekt Energeticky soběstačného renesančního zámku. Inovativním přístupem je zajištěna dodávka elektřiny i tepla, aniž by byl narušen historický ráz budovy.

    Energetický systém zahrnuje pečlivě navrženou kombinaci FVE, bateriového úložiště a plynové kogenerační jednotky, což umožňuje optimalizaci energetických zdrojů a jejich efektivní využití.

    Tento komplexní energetický systém je nejen technologicky vyspělý, ale také citlivě navržený s ohledem na zachování historické hodnoty zámku Litultovice. Díky těmto inovacím se zámek stává vzorem pro ostatní památkově chráněné objekty, které hledají cesty k modernizaci a energetické soběstačnosti.